Najczęściej zadawane pytania

Poniżej lista najczęściej zadawanych pytań w zakresie upadłości oraz odpowiedzi na te pytania.

Nie, upadłość konsumencka może zostać ogłoszona również w stosunku do osoby nieposiadającej żadnego majątku, która ma długi i brak możliwości spłaty zobowiązań. To jeden ze skutecznych sposób, jak wyjść z długów.

Jednym ze sposobów na spłatę rosnącego zadłużenia, którego wielkość znacznie przekracza możliwości finansowe dłużnika, jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy zgłosić w sądzie upadłościowym właściwym ze względu na swoje miejsce zamieszkania. Należy również spełnić wymagania określone przepisami prawa – masz pytania? Skontaktuj się z nami, pomożemy przygotować niezbędną dokumentację.

Tak, były przedsiębiorca, który ma długi, może zgłosić taki wniosek pod warunkiem, że od daty zakończenia i wyrejestrowania działalności gospodarczej do dnia złożenia wniosku o upadłość konsumencką upłynął co najmniej rok.

Samo rozpoznanie w sądzie upadłościowym wniosku o ogłoszenie upadłości złożonego wraz z uzasadnieniem zajmuje średnio dwa miesiące. Pamiętaj, że od momentu, gdy sąd przyjął wniosek o upadłości, nie możesz sam zarządzać swoim majątkiem. Do masy upadłościowej wchodzą wszystkie posiadane przez Ciebie dobra – samochód, mieszkanie, jak również część Twojej pensji, dlatego możesz kupować tylko podstawowe artykuły niezbędne w życiu codziennym.

Koszty sądowe, które ponosi w sądzie konsument, są symboliczne: jest to kwota 30 zł. Jeśli dana osoba nie ma żadnego majątku, kwota ta nie wzrośnie, będzie ona pokryta czasowo przez Skarb Państwa. Jeśli zaś konsument pozostawia w masie upadłości jakiś majątek (np. mieszkanie, samochód), wówczas koszty postępowania upadłościowego będą pokryte ze sprzedaży majątku, co jest zadaniem syndyka wyznaczonego do danej sprawy.

 
Jesteśmy do twojej dyspozycji 24/7

NASZE ODDZIAŁY

W naszych oddziałach umożliwiamy osobiste spotkanie i rzeczową konsultację bezpośrednio z prawnikiem, jeszcze przed podjęciem decyzji o zleceniu nam napisania wniosku o upadłość.

Rzeszów

Rzeszów - Przejdź
798 829 829
rzeszow@dlug-stop.com
SANATORS Sp. z o.o.

Warszawa

Warszawa - Przejdź
798 829 829
warszawa@dlug-stop.com
SANATORS Sp. z o.o.

Poznań

798 829 829
poznan@dlug-stop.pl
SANATORS Sp. z o.o.

Masz długi? Chcesz dowiedzieć się więcej, jak wyjść z trudnej sytuacji?
Interesuje Cię oddłużanie lub chcesz ogłosić upadłość konsumencką? Sprawdź, czy spełniasz wymagania!

Sprawdź, czy spełniasz wymagania prawne, by ogłosić upadłość
Przekonaj się, czy to rozwiązanie dla Ciebie
Zobacz, na jaką pomoc możesz liczyć, jeśli jesteś dłużnikiem
Służymy pomocą w kontakcie z wierzycielami
Wspieramy klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców
Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś!

Zadzwoń lub napisz do nas. Najpóźniej w ciągu 12 godzin oddzwoni do Ciebie nasz Doradca, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i zaproponuje najlepszy sposób na rozwiązanie Twoich problemów.

Adres biura

Warszawa, ul. Grzybowska 2 lok. 78

Infolinia

+48 798 829 829

Adres e-mail

info@dlug-stop.com

Napisz do nas teraz!
Rozwiążemy Twój problem.
Zapewniamy poufność i pełną dyskrecję
2019 © SANATORS Sp. z o.o. All Rights Reserved | Polityka prywatności